Jindra Kuchař (kuchi)

Celé to začalo rozhodnutím udělat farní web, což znamenalo mimo jiné vyřešit problém s hostingem a adresou, na kterém stránky poběží. Po neúspěšných snahách domluvit se s městem, případně biskupstvím na poskytnutí prostoru, narazil jsem na www.farnost.cz, který obstarával Jan Šedo. Netrvalo to dlouho a po několika emailech farní stránky vyrazily do světa. Byly to mé první stránky, které měly hlavu, patu a hlavně informační přínos :-)

Jak šel čas, dodal jsem si odvahy a napsal panu Šedovi, že nabízím své služby tvorby stránek i pro ostatní farnosti. Domluvili jsme si schůzku na FI MU v Brně. Očekával jsem nějakého postaršího pána. No a přišel HejTi. Slovo dalo slovo a po pár týdnech jsem jel na centrum Vesmír (z Ostravy celkem štreka), abych pomohl na nějakém novém projektu (o co jde, jsem netušil).

Po příjezdu jsem propadl mírnému zděšení. Můj notebook měl půjčený bratr na táboře, tak mi HejTi sehnal nějaký jiný, na kterém samozřejmě nebylo nainstalované nic potřebné pro vývoj. Byl to také má první zkušenost s prací v týmu, kde jsem navíc nikoho neznal. Věci jako SVN (verzovací nástroj) mi nic neříkaly. Navíc signály tehdy vypadaly,…  no spíše nevypadaly. Po prvním dnu jsem měl sto chutí jet domů. Nakonec se ale věci začaly hýbat, a já mohl začít pracovat na vzkazech. Z tohohle víkendu mi zůstala ještě jedna vzpomínka na asi jeden z prvních serverů signály.cz. Byl to notebook, který se povaloval pod spacákem v tom koutě, kde zrovna nikdo nepotřeboval sedět. Ten pokrok!

Od té doby už uplynulo hodně vody, na vývoji signály se už nepodílím, PHP už prakticky nedělám (jen opravy z donucení), ale spoustu věcí, které jsem se na vývoji signály naučil, využívám dodnes. A třeba se zase někdy vrátím...

(Článek vyšel původně na https://kuchi.signaly.cz/1111/jak-jsem-se-dostal-k)


 

Jste tu s námi? 
Podělte se o svoje zážitky na signály.cz! 
Pište na anna.jordanova@signaly.cz